O OKOLICY

 

Miejscowość Gran Alacant położona jest tylko 10 km od centrum miasta Alicante oraz ok. 5km. na północ od pięknej, turystycznej miejscowości Santa Pola. Międzynarodowe lotnisko w Alicante, oddalone jest ok. 7 km od miasteczka, czyli 10 minut samochodem od apartamentu.

Na terenie jednej z najpiękniejszych w Hiszpanii plaż – Carabassi, znajduje się szerokie pasmo wydm,  z porastającą je zielenią oraz przyległym rezerwatem przyrody El Clot. Nadmorska, palmowa promenada (idealna na spacery, czy jazdę na rowerze) łączy Gran Alacant z przyległym, turystycznym kurortem Arenales del Sol.

Przy wjeździe do Gran Alacant znajduje się centrum handlowe z większymi supermarketami (Mercadona, Lidl, Consum) a także liczne kawiarnie, restauracje, apteki, banki, sklepy z odzieżą  i pamiątkami. 

Alicante jako stolica prowincji, znajduje się w centrum wybrzeża Costa Blanca. Cechuje się bogatym życiem nocnym, doskonałą międzynarodową kuchnią, pięknymi plażami, klimatyczną nadmorską promenadą i zabytkową architekturą starego miasta.

Jadąc wzdłuż wybrzeża, w drodze do Santa Pola mijamy małe, dzikie plaże. W mieście zapewne warto zobaczyć port rybacki z targiem rybnym, mury zamku położone w centralnej części miasta a także stawy solne, z rezerwatem ptaków i zamieszkującym go stadem flamingów. Z portu jachtowego można odbyć podróż promem na pobliską wyspę Tabarca.

W odległości ok. 20 km od Gran Alacant znajduje się miejscowość Elche, która otoczona jest przez 200.000 palm i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miasto kultury z pewnością także warte jest odwiedzenia.

 

POPULARNE ATRAKCJE

 

Zamek św. Barbary – Castillo de Santa Bárbara

Znajduje się na szczycie góry Monte Benacantil, z wierzchołka można podziwiać niesamowity widok na okolicę, 166 m npm. Można się tam dostać windą, autem lub szlakami dla pieszych. W lato na dziedzińcu twierdzy, organizowane są koncerty.

Wycieczka do Guadalest

Guadalest to maleńkie XVI wieczne miasteczko, posiadające zaledwie 200 stałych mieszkańców. Jest tam mauretański zamek ukryty w górach,  El Castell de Guadalest. Na szczyt wchodzi się przez muzeum Casa Orduna (dojazd samochodem, około 1 godziny drogi z Alicante)

Wycieczka do Elche

20 km od Alicante, znajduje się Elche, które słynie z unikatowego gaju palmowego (Palmeral de Elche), wpisanego w 2000 r, na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obszar posiada największe nagromadzenie palm w Europie.

Park Terra Mítica.

Terra Mitica – park tematyczny zwany hiszpańskim Disneylandem,  sporo kolejek, wieże swobodnego spadku, krajobrazowe spływy łodziami, amfiteatr i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wstęp do parku waha się od 20 do 40 Euro. 

Rejs na Tabarce – Isla De Tabarca

Isla de Tabarca lub Isla de Nueva Tabarca jest to maleńka wyspa, słynąca z rezerwatu marynistycznego. Zamieszkuje ją na stałe zaledwie 70 osób, nie znajdziemy tu samochodów, wyspę zwiedza się na piechotę, piaszczyste plaże oraz tereny podwodne,  bogate w egzotyczne ryby, rozgwiazdy, koralowce, jeżowce i kraby. Polecamy miłośnikom nurkowania i nurkowania.

Rio Safari Elche

Położony w pobliżu lotniska Alicante Rio Safari oferuje zabawę dla całej rodziny, prezentując wiele gatunków zwierząt z różnych części świata i inne atrakcje.

Faro de Santa Pola

Bogata roślinność, fontanny, morze i góry. Miejsce idealne na spacer z wspaniałymi widokami.

Tabarca Water Taxi

Zabawa  na falach dla spragnionych doznań, atrakcja dla całej rodziny ale tylko dla tych o mocnych nerwach. Wodne auta pływają co godzinę wg rozkładu.

Acuario Municipal

Niezwykłe muzeum, w którym są spotkasz zachwycające gatunki stworzeń morskich. 

ŹRÓDŁA:

 https://hispanico.pl/alicante-pogoda/

https://hispanico.pl/castillo-de-santa-barbara/

http://apartamenty-hiszpania.pl/2018/04/09/co-musisz-wiedziec-o-gran-alacant/

Gran Alacant
Calle Josefa Botella
Samper 12, Spain

T: +48 691 659 232
E: booking@sampella.com